۱۳۹۷ شنبه ۲۷ مرداد
شرح خبر
0 : 0 - 1397/02/01 - تعداد بازدید : 70
در گفتگو با پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي اعلام شد:
حركت نخستين قطار حومه‌اي و محلي تهران- تاكستان از 26 فروردين/ افزايش 50 درصدي ظرفيت حمل و نقل حومه‌اي قزوين

ميرحسن موسوي در گفتگو با خبرنگار پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي از راه‌اندازي قطار حومه اي و محلي تهران-تاكستان از 26 فروردين ماه خبر داد و گفت: با عنايت به برنامه هاي توسعه‌اي شركت راه آهن جمهوري اسلامي ايران در موضوع ارايه خدمات قطارهاي حومه اي و محلي، قطار حومه اي و محلي تهران- تاكستان  از تاريخ 97/1/26 راه اندازي مي‌گردد. 

 وي افزود: شهرستان تاكستان با وجود مراكز مهم توليد و جذب سفر، موقعيت ممتاز ايستگاه راه‌آهن اين شهر با قرار گرفتن در پهنه مركزي شهر دسترسي بسيار خوبي براي مردم دارد و از سويي ديگر افزايش خطوط ريلي محور تهران- كرج- قزوين- زنجان كه در دست اقدام است نيز ، مزيت نسبي بالايي را براي توسعه خدمات ريلي حومه اي و محلي براي اين شهرستان ايجاد كرده است. 

معاون مسافري شركت راه آهن تصريح كرد: توسعه حمل و نقل ريلي اين منطقه مي تواند تسهيلگر و شتاب‌دهنده توسعه همه جانبه شهرستان باشد.

موسوي با اشاره به برنامه حركت و زمان‌بندي فعاليت اين قطار حومه اي اظهار داشت: بر اساس تقاضاي سفر شناسايي شده در اين محور قطار حومه‌اي تهران- تاكستان هر روزه از ساعت 5:50 صبح از تاكستان حركت مي‌كند و پس از عبور از شهرهاي قزوين، آبيك، هشتگرد و كرج ساعت 8:15 به ايستگاه تهران وارد مي‌شود و عصرها ساعت 18:50 از تهران به سمت قزوين و تاكستان حركت كرده در ساعت 21:30 به تاكستان خواهد رسيد.

اين مقام مسئول در شركت راه آهن جمهوري اسلامي ايران خاطرنشان كرد: با توجه به پيش‌بيني مسافرگيري در ايستگاه‌هاي بين راهي در واقع با راه‌اندازي اين قطار علاوه بر ايجاد امكان ارايه خدمات قطارهاي حومه‌اي به شهر تاكستان، 50 درصد به ظرفيت حمل و نقل حومه‌اي و محلي قزوين و 12 درصد به ظرفيت هشتگرد و كرج براي ارايه خدمات قطارهاي حومه‌اي اضافه شده و تعداد سير قطارهاي حومه‌اي و محلي در اين محور به 16 سير خواهد رسيد. شايان ذكر است نخستين حركت اين قطار حومه‌اي 26 فروردين ساعت 18:50 ار تهران به مقصد تاكستان صورت مي‌گيرد.

موسوي در پايان يادآور شد: ناوگان اختصاص داده شده به اين مسير از نوع خودكشش‌هاي ارم بوده و در ابتداي سال جاري توسط ايريكو يكي از شركت هاي ايراني توليد كننده واگن با مشاركت شركت كره‌اي ساخت آن تكميل شده و به سازمان قطارهاي حومه‌اي و محلي راه‌آهن اضافه شده است.

امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
Powered by DorsaPortal