۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۸ شهريور
شرح خبر
0 : 0 - 1397/02/11 - تعداد بازدید : 38
توسعه حمل‌ونقل ريلي اولويت دولت دوازدهم

توسعه حمل‌ونقل ريلي اولويت دولت دوازدهم است. مهرداد تقي‌زاده معاون وزير راه و شهرسازي با اعلام اين مطلب افزود: اين دولت به توسعه حمل‌ونقل ريلي درون‌شهري توجه و اهتمام ويژه‌اي دارد.

تقي‌زاده روز چهارشنبه در جريان بازديد از نمايشگاه حمل‌ونقل پاك در اصفهان افزود: نقش شهرداري‌ها و وزارت كشور درزمينهٔ توسعه حمل‌ونقل ريلي درون‌شهري بسيار مهم و تأثيرگذار است و بي‌توجهي به اين موضوع عواقب خطرناكي در جامعه به دنبال دارد.

معاون وزير راه و شهرسازي بابيان اينكه يكي از اهداف نمايشگاه حمل‌ونقل پاك در اصفهان فرهنگ‌سازي درزمينهٔ كاهش ترافيك و آلودگي هوا است، افزود: راهكار حل آلودگي هوا، احداث خيابان و زيرگذر جديد نيست بلكه امروز در همه شهرهاي بزرگ دنيا شهرداري‌ها موظف به جابه‌جايي مردم با وسايل نقليه جديد هستند و وظيفه‌اي در جابه‌جايي خودروها ندارند.

تقي‌زاده تخصيص بودجه براي توسعه قطارهاي شهري و حومه‌اي را ضروري دانست و گفت: در حال حاضر در كشورهاي پيشرفته قيمت خودرو ارزان و هزينه استفاده از آن گران است درحالي‌كه در كشور ما برخلاف اين روند اجرا مي‌شود كه نتيجه آن خودرو محوري در شهرها و افزايش تصادفات و سوانح است.

او افزود: در ايران سهم استفاده از حمل‌ونقل عمومي ازجمله اتوبوس و هواپيما در سفرها كاهش و سهم استفاده از خودرو شخصي افزايش‌يافته است كه نتيجه اين روند افزايش آلودگي هوا و افزايش تلفات و تصادفات رانندگي را در پي دارد كه تغيير اين روند در برنامه‌هاي دولت است.

تقي‌زاده گفت: بايد افكار عوام‌فريبانه را كنار بگذاريم و براي حل اصولي اين مشكل اقدام كنيم كه وزارت راه و شهرسازي نيز نگرش‌هاي جديدي در خصوص حمل‌و‌نقل عمومي موردتوجه قرار داده است.

به گزارش وزارت راه و شهرسازي، او با اشاره به اينكه از سال 85 تا 95 آمار جان‌باختگان ناشي از سوانح و تصادفات رانندگي از 27 هزار نفر به 16 هزار نفر كاهش‌يافته است، افزود: اما در سال گذشته به دليل افزايش خودروها و طبق پيش‌بيني انجام‌شده آمار تلفات جاده‌اي 1.5 درصد افزايش يافت

امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
Powered by DorsaPortal