۱۳۹۹ دوشنبه ۶ بهمن
شرح خبر
10 : 12 - 1399/10/08 - تعداد بازدید : 80
قطار زنجان به ایستگاه فناوری رسید/ برگزاری ششمین رویداد " سه شنبه های ریلی با طعم فناوری"
صبح امروز (2دی ماه) ششمین سه شنبه ریلی با طعم فناوری با حضور مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران و فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارتخانه ها و ادارات، در مرکز جهادی پیشرفت راه آهن جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، در این رویداد تحقیقات کاربردی: سامانه هوشمند سوخت گیری؛ سامانه دستیار لکوموتیوران (DAS) و کارگروه تخصصی بهره وری(مدیریت بهینه عملیات سوختگیری) ارائه و تشریح شد.

سعید رسولی، مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران در این رویداد گفت: در کشورهای مختلف یکی از موثرترین راهکارهای توسعه اقتصادی، توسعه راه‌آهن است و این مهم در ایران جز با حمایت از تولید داخل و حمایت از پژوهشگران و محققان، محقق نمی شود.

سعید رسولی ادامه داد: "تولید ملی" و ضرورت حمایت از تولید داخل کلیدواژه‌هایی هستند که بارها و بارها آن را شنیده‌ایم و من به عنوان رییس هیات مدیره راه آهن اعلام می کنم که تمام توان و امکانات خود را در راه آهن جمهوری اسلامی ایران به کار می گیریم تا شرایط را برای تولیدکننده داخلی و محققان کشورمان در بخش های مختلف تسهیل کنیم تا تولیدات داخلی باکیفیت و تحقیقات کاربردی بیشتری عرضه شوند.

رسولی معتقد است بسیج و فرهنگ بسیجی تفکری نجات بخش است و این روحیه در مرکز جهادی پیشرفت راه آهن مورد توجه قرار گرفته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در راه آهن ارتقا بهره وری، استفاده بهینه از امکانات موجود و کاهش هزینه ها جزو اولویت های اصلی راه آهن است. خوشبختانه هم افزایی همکاران و کارشناسان ما در راه آهن موجب شده تا تحقیقات و پروژه های خوبی انجام بگیرد که نتیجه آن در نهایت موجب ارتقا بهره وری در راه آهن خواهد شد.

وی ضمن تشکر از ارائه های خوب و نتیجه بخش همکاران گفت: این پروژه ها ملموس و دست یافتنی است و خوشحالیم امسال با وجود دریافت کمتر منابع از دولت؛ راه آهن با مدیریت و کاهش هزینه و بهره وری بالاتر توانسته است نتایج ارزشمندتری به دست آورد.
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:1

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
Powered by DorsaPortal